11 listopada ... Do Hymnu!

„ Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów ” 
                                                                                                                         Pitagoras

                                                                                                                                            

Do Hymnu!

        Blisko 300 szkół podstawowych w Polsce, a wśród nich i nasza, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Baranowskiego w Sławkowie, po raz pierwszy wzięła udział w takim przedsięwzięciu. A dokładniej - chodzi o nasz udział w II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu” organizowanego z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach 

Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.   

           Cele konkursu są bardzo szczytne - kształtowanie wspólnoty w  kontekście historycznym, doskonalenie umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni hymnicznych, edukacja muzyczna poprzez propagowanie zainteresowania śpiewem i  rozwój umiejętności muzycznych, rozwój kompetencji społecznych poprzez wdrażanie do współpracy w grupie, integrowanie społeczności szkolnej. Wszystkie zostały zrealizowane w piątkowe przedpołudnie 17 maja 2019 r. Pięknie prezentujący się uczniowie i uczennice w kwietnych i kolorowych wiankach zaprezentowali swój przepiękny występ, podczas którego dostarczyli swoim nauczycielom momentów dumy z wychowanków oraz chwili głębokiego wzruszenia. Ponad 260 uczniów naszej szkoły perfekcyjnie zaśpiewało a’cappella trzy utwory – Hymn Narodowy, Rotę oraz Odę do radości. W ten właśnie sposób wieńcząc dzieło po okresach licznych prób, wspólnych na sali gimnastycznej i klasowych podczas zajęć muzycznych.

           Wielkie słowa uznania należą się przede wszystkim pani mgr Małgorzacie Kostce, która rozpaliła „ muzycznego ducha ” wśród młodych wykonawców, doskonaląc ich śpiew
i nie pozwalając na żadne niedopatrzenia, wręcz wyzwalając w uczniach chęć perfekcyjnego zaśpiewania wybranych utworów. Pani Małgosia zaraziła swoim entuzjazmem także grono pedagogiczne i dyrekcję naszej szkoły. „Do Hymnu ” to już teraz wielki sukces naszych uczniów !

do1

do2

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć oraz nagraniem z występu klikając w poniższy link

https://photos.app.goo.gl/doL7NqoD8PfSkMza8

                                                                                                                                       BB

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj1737
WczorajWczoraj2586
W tym tygodniuW tym tygodniu18098
W tym miesiącuW tym miesiącu23785
DotychczasDotychczas2338291

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.