TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU w naszej szkole

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców i nauczycieli z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli środowiska najbliższego otoczenia dziecka. W tym roku DBI odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
Nasza szkoła zgłosiła swoją inicjatywę i przystąpiła do udziału w obchodach. Na szkolnych korytarzach i przy wejściu głównym pojawiły się plakaty promujące Dzień Bezpiecznego Internetu. Już 30 stycznia 2020r. chętni rodzice i nauczyciele mieli możliwość udziału w szkoleniu online pt. ,,Nie zgub dziecka w sieci", poświęconemu cyberprzemocy i zjawisku sekstingu. Z kolei w dniach od 10 lutego do 14 lutego 2020r. obchodziliśmy TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU w szkole.
W poniedziałek, 10 lutego, na zebraniach z rodzicami we wszystkich klasach zostały przeprowadzone prelekcje nt: Jak rozpoznać u dziecka uzależnienie od Internetu, komputera i jak pomóc dziecku? Rodzice uzyskali informacje o tym, jakie sygnały świadczą o początku uzależnienia dziecka od gier komputerowych i Internetu oraz gdzie w takiej sytuacji szukać pomocy (dostępne także na stronie szkoły w zakładce: Dla Rodziców).
Od poniedziałku do piątku, były realizowane zajęcia w ramach lekcji informatyki w klasach 4 - 6 oraz edukacji informatycznej w klasach młodszych, w formie pogadanek nt. bezpieczeństwa dzieci w sieci z wykorzystaniem filmów edukacyjnych, kreskówek, kolorowanek, gier i komiksów.
Dokładnie w Dniu Bezpiecznego Internetu czyli 11 lutego, we wtorek, przyszliśmy do szkoły ubrani na żółto, by wyrazić nasze „TAK” dla bezpiecznego Internetu, bez szkodliwych treści i hejtu. Mimo brzydkiej pogody, pełnego zachmurzenia, wiatru i deszczu, w naszej szkole panował słoneczny nastrój. W ten sposób zachęcaliśmy wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online.
Tak więc wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz rodzice uczestniczyli w promowaniu cyfrowego bezpieczeństwa zgodnie z tegorocznym hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Poniżej fotorelacja z obchodów DBI w szkole.
Bożena Szymska

dbi0

dbint

dbi2

dbi3

dbi4dbi5

dbi6

dbi7

 

KLASA 1A

dbi1a

 

KLASA 1B

dbi1b

 

KLASA 2A

dbi2a

 

KLASA 2B

dbi2b

 

KLASA 3A

dbi3a

 

KLASA 3B

dbi3b

 

KLASA 4A

dbi4a

 

KLASA 5A

dbi5a

 

KLASA 5B

dbi5b

 

KLASA 5C

dbi5c

 

KLASA 5D

dbi5d

 

KLASA 5E

dbi5e

 

KLASA 6A

dbi6a

 

KLASA 6B

dbi6b

 

KLASA 6C

dbi6c

 

KLASA 6D

dbi6d

 

 

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj1077
WczorajWczoraj1176
W tym tygodniuW tym tygodniu7335
W tym miesiącuW tym miesiącu4681
DotychczasDotychczas1995798

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.