Szczyt Klimatyczny

         W grudniu 2018 w Katowicach odbył się Szczyt Klimatyczny. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Poprzez ciekawe doświadczenia mogli zobaczyć jak powstaje smog oraz jaki sposób można uzyskać energię elektryczną inaczej niż ze spalania węgla i gazu.

           Na Wydziale Nauk o Ziemi uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych wykładowców wydziału oraz pracowników Muzeum. Podczas warsztatów uczniowie mogli pracować samodzielnie pod kierunkiem prowadzącego.

           Udział w zajęciach zwiększył u uczniów świadomość, że walka o klimat zaczyna się w naszym lokalnym środowisku tu i teraz. Aby ochronić Ziemię przed globalnym ociepleniem należy ograniczyć emisję spalin do atmosfery.

szczyt1

szczyt2

szczyt3

Ziemiaanim

Ewa Palian

„Pisanki - zlepianki już na półce!”

Konkurs literacki dla uczniów klas 4-6 „Pisanki - zlepianki’ rozstrzygnięty, aprace uczniów są już dostępne w bibliotece szkolnej! Na wyniki konkursu ogłoszonego w Miesiącu Biblioteki Szkolnej trzeba było trochę poczekać, ale warto było, bo efekt… Po kolei jednak. Uczniowie każdej klasy otrzymali kartki z takimi samymi fragmentami wybranej przez bibliotekarza książki - „Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?” Rafała Skarżyckiego i Tomasza L. Leśniaka. Zadanie polegało na wymyśleniu opowiadania, do którego można było wpleść podane fragmenty lektury tak, aby stanowiły z nim spójną całość. Mile widziane były ilustracje do opowiadań. Stworzone przez uczniów teksty nie odbiegały klimatem i humorem od pierwowzoru, stąd też jury miało dużo uciechy podczas czytania, ale i sporo problemów z wybraniem najlepszych prac. W końcu jednak wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Maria Jaworska kl.5d Róża Starzyk kl. 5d
II miejsce Aleksandra Połubińska kl.6c Anna Starczynowska kl.6c
III miejsce Agnieszka Cebo. Kl.5d
Nagrodzone opowiadania zostały „wydane” przez bibliotekarza w formie książki i można je wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

Zapraszam!

pisanki

J. Kubicka

Wypożycz sobie prezent

W tym roku uczniowie klas młodszych naszej szkoły znaleźli pod choinką o jeden prezent więcej. Postarała się o to biblioteka szkolna, która zorganizowała akcję „Wypożycz sobie prezent”. W przedświąteczny czas bibliotekarz wraz z członkami Koła Przyjaciół Biblioteki roznosił do sal pięknie zapakowane książki-niespodzianki. Uczniowie sami wybierali sobie prezent, zanosili go do domu i umieszczali pod choinką, gdzie czekał na rozpakowanie do wigilii. To nie była jedyna świąteczna niespodzianka. Uczniowie klas szóstych należący do KPB przygotowali dla swoich młodszych kolegów krótki występ, w którym w humorystyczny sposób podpowiedzieli dzieciom, jakie prezenty mogą podarować swoim najbliższym. Bibliotekarz ze swoimi pomocnikami odwiedził i obdarował książkamiprezentami także uczniów z klasy pierwszej i drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wszystkim uczniom bardzo spodobał się pomysł z wypożyczaniem sobie prezentów na święta. Jak sami mówili podczas zwracania książek, nie mogli doczekać się, aby wreszcie rozwinąć paczkę i zobaczyć, jaki prezent sobie wybrali. Okazało się, że wszystkie książki spełniły oczekiwania czytelników.

20190107 182109

J. Kubicka

„Wielki sukces pierwszoklasisty za sprawą Sówki Zosi”

Radca prawny Grzegorz Chycki po raz drugi zorganizował i przeprowadził konkurs plastyczny dla uczniów klas I –III ze szkół podstawowych z terenu działania Okręgowej Izby Radców Prawnych- OIRP w Katowicach. Celem edukacji prawnej prowadzonej przez radców prawnych na Śląsku jest uświadamianie dzieci i młodzieży w zakresie korzystania z usług radcy prawnego i samego istnienia zawodu radcy prawnego. Konkurs przebiegał pod nazwą „Ilustracje Przygód Prawnych Mądrej Sówki Zosi”. Uczestnicy konkursu musieli zapoznać się z treściami opowiadań i wybrać jedno z nich, do którego musieli wykonać ilustrację. W tym konkursie z naszej szkoły wzięli udział uczniowie z klasy 1b w osobach :Wojciech Balicki, Konstancja Grzyb, Zuzanna Połubińska, Filip Klimpel, Oliwia Rzońca i Zofia Byczek. Spośród 350 prac, które wpłynęły do Komisji Konkursowej praca Wojtka Balickiego ucznia klasy 1b zdobyła 3 miejsce. Ósmego stycznia do naszej szkoły przybył organizator Grzegorz Chycki i osobiście wręczył dyplom i nagrodę rzeczową. Praca Wojtka znajduje się na stronach internetowych Izby i jej profilu na Facebooku oraz będzie publikowana w kwartalniku Izby. Gratulujemy Wojtkowi takiego sukcesu i jesteśmy z niego dumni.

sowa

Wych. kl.1b M. Ślęzak

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj241
WczorajWczoraj436
W tym tygodniuW tym tygodniu241
W tym miesiącuW tym miesiącu12217
DotychczasDotychczas931299

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.