„Twórcze myślenie i kreatywne działanie”

Już drugi rok trwa innowacja pedagogiczna pt.„Twórcze myślenie i kreatywne działanie”. W tym roku szkolnym kontynuowana jest w kasie 2b. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu. Uczestniczą w nich systematycznie chętne dzieci. W pierwszym semestrze zajęcia były ukierunkowane na rozwój działalności plastycznej dzieci i zabawie różnymi technikami plastycznymi: lepienie, malowanie, modelowanie itp. Tematyka prac była różnorodna: modelowanie w ,,Piankolinie”, którą dzieci wykonały samodzielnie zgodnie z instrukcją, „Papierowy talerz” – klejenie wielu warstw papieru, modelowanie kształtu i ozdabianie wg własnego pomysłu , „Malowanie w mące” – dzieci malowały mąką różne ,,obrazy ” np. związane tematycznie ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci uczestniczące w zajęciach wykazują się kreatywnością, pomysłowością i oryginalnością swoich prac. Zajęcia te rozwijają sprawność manualną, uczą wspólnego działania w grupie rówieśniczej. Prowadzone zajęcia stwarzają odpowiednie warunki do rozwijania zainteresowań i aktywności twórczej.


M. Ślęzak, A. Hynek

tworcze1

tworcze2

tworcze3

tworcze4

tworcze5

tworcze6

tworcze7

tworcze8

 

„Igiełką i niteczką”

„Igiełką i niteczką ”- pod takim tytułem jest realizowana innowacja pedagogiczna dla uczniów kl.3b i 2b. Działaniami innowacyjnymi są objęte chętne dzieci, które chcą uczyć się szycia. Liczba chętnych dzieci przerosła oczekiwana nauczycieli. Zaplanowane zajęcia realizowane są raz w miesiącu. W ramach innowacji w dniu 9 grudnia odbyło się spotkanie z paniami z Koła Gospodyń w Sławkowie. W miłej atmosferze panie zapoznały dzieci z technikami wykonywania przez nie prac szydełkiem, frywolitkami i łódeczkami. Pokazały piękne serwetki, serwety, bombki, aniołki itp. Prace pań znajdują uznanie na różnego rodzaju konkursach. Po krótkiej pogadance i pokazie pięknych prac, dzieci wspólnie z gośćmi uczyły się dziergać. W ciągu zajęć miesięcznych dzieci poznały sposoby przyszywania guzików, nauczyły się prostego ściegu ręcznego. Efektem nabytych umiejętności są wykonane przez uczniów zakładki do książki, ośmiornice, bombki na choinkę oraz kartki okolicznościowe techniką haftu. Wszystkie wymienione prace były wykonane za pomocą igiełki i niteczki.


M. Ślęzak, G. Bąk

igielka0

igielka1

igielka2

igielka3

igielka4

igielka5

igielka6

igielka7

igielka8

 

Drugi sukces Wojtka

Wojtek2

 

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Katowicach już po raz trzeci zorganizowała konkurs plastyczny. III edycja konkursu przebiegała pod nazwą: „ Radca prawny na Śląsku. Zawód zaufania publicznego”. Uczeń klasy 2 b Wojtek Balicki po raz drugi zajął III miejsce. 08.01.2020r. RADCA PRAWNY Grzegorz Chycki osobiście wręczył dyplom i nagrody rzeczowe Wojtkowi. Gratulujemy Wojtkowi!

Wych. kl. 2b M.Ślęzak

 

Wojtek1

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

9 stycznia, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, uczniów naszej szkoły odwiedzili przedstawiciele policji oraz straży pożarnej. Nasi goście przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa, na zbliżające się ferie zimowe.

 

ferie zimowe

 

Życzymy wszystkim BEZPIECZNYCH FERII!

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj400
WczorajWczoraj3593
W tym tygodniuW tym tygodniu11079
W tym miesiącuW tym miesiącu80499
DotychczasDotychczas1775604

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.