W świetlicy jak w ulu - wizyta pszczelarzy.

21.05.2019 roku w Świetlicy Szkolnej gościliśmy pszczelarzy, Pana Sławka i jego córkę Małgosię właścicieli Pasieki Wędrownej. Opowiadali oni dzieciom o życiu, zwyczajach i pracy pszczół. Obejrzeliśmy film edukacyjny pt: ,, Z kamerą wśród pszczół" odcinek 1-3.
Uczestnicy zajęć świetlicowych dowiedzieli się jak pracowitymi stworzeniami są pszczoły, poznali hierarchię w ulu, oraz ich znaczenie w życiu człowieka. Najciekawszym momentem spotkania było oglądanie umieszczonych w szklanym ulu pszczół robotnic, trutni oraz królowej. Dzieciaki miały możliwość poznać przyrządy jakimi w swojej pracy posługuje się pszczelarz (dłuto, miodarka, nóż do zdejmowania warstwy wosku, miotełka, ramka, dymka). Każde z nich mogło przymierzyć kombinezon pszczelarza. Dowiedziały się także że pszczoły dostarczają wielu surowców i produktów, które są wykorzystywane w rozmaitych dziedzinach naszego życia- od bezpośredniej konsumpcji do przetwórstwa w przemyśle farmaceutycznym. Bezpośrednim wytworem organizmów pszczół robotnic są jad pszczeli, mleczko pszczele i wosk pszczeli, a wytworzone przez pszczoły z surowców zebranych w środowisku są: miód, propolis, pyłek i pierzga. Dowiedziały się również że miody można podzielić na trzy zasadnicze typy: miody nektarowe, spadziowe, mieszane, i że istnieje tak wiele odmian miodu: rzepakowy, lipowy, mniszkowy, nawłociowy, akacjowy, wielokwiatowy, gryczany, spadziowy. Dodatkową atrakcją była degustacja miodów oraz mini prezencik- naklejka Pomocnik Pszczelarza.
ul1
ul2
pszczola318
 Więcej zdjęć z wydarzenia pod linkiem:
 

Opracowały: Ewa Hofler i Ewa Wodzyńska

Wizyta w Urzędzie Miasta Sławków Spotkanie z panem Burmistrzem Rafałem Adamczykiem

Dnia 20.05.2019 roku w ramach innowacji pedagogicznej „Poznajemy Zawody” klasa VI a uczestniczyła w wycieczce do Urzędu Miasta w Sławkowie. Młodzież swój pobyt w Urzędzie rozpoczęła od wizyty w Sali Konferencyjnej, gdzie uroczyście przywitał ich Burmistrz Miasta Sławkowa pan Rafał Adamczyk. „Interesanci” mieli okazję zająć wygodne miejsca przy stole obrad, jak „prawdziwi radni.”

Podczas „posiedzenia” dzieci  dowiedziały się wielu ciekawych informacji o pracy Urzędu. Młodzież były ciekawa na czym polega praca Burmistrza i innych pracowników Urzędu, podczas spotkania dzieci zadawały pytania, na które uzyskiwały wyczerpujące odpowiedzi. Pan Burmistrz ciepło i życzliwie odpowiedział na pytanie uczniów: jak zostać burmistrzem?- zainteresowani uważnie słuchali.

 Następnie uczniowie klasy VI zwiedzili salę ślubów w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie dowiedzieli się na temat ceremonii zawarcia związku małżeńskiego. Podczas wizyty w Urzędzie Gminy nie zabrakło oczywiście cukierków.

Za bardzo życzliwe przyjęcie, zbudowanie poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej, możliwość poznania pracy urzędu oraz poświęcony czas serdecznie dziękujemy panu burmistrzowi.

zawody1

zawody2

M.Krochmal-Gościniewicz, M.Przybyła, A.Żak, J.Szlęzak.

Na trąbce

22 maja klasy II a i II b odwiedził gość. Był to pan Robert Niepostyn, który gra na trąbce w Orkiestrze Wojskowej. Dzięki temu, że Pan Robert przyjął zaproszenie, nasi uczniowie mieli możliwość zapoznać się z budową trąbki, jej brzmieniem. Próbowali również swoich sił przy samodzielnym wydobywaniu dźwięków z instrumentu. Jak się okazało, nie jest to takie proste. Dzieci wysłuchały wiele fragmentów utworów, odbył się też quiz muzyczny podczas którego uczniowie odgadywali melodie z bajek. Dowiedziały się też, że trąbka to też dobry instrument do naśladowania odgłosów wielu zwierząt.

Dziękujemy serdecznie Panu Robertowi za wspaniałe i niezapomniane spotkanie!

trabka

trabka2

trabka ruchomy obrazek 0042

B.Jakubowska i G.Bąk

Spotkanie z instruktorką tańca

 20 kwietnia 2019 r w ramach innowacji pedagogicznej ,,Poznajemy zawody” w naszej szkole odbyły się zajęcia taneczne zorganizowane dla uczniów klas II-III . Warsztaty prowadziła pani Marta Rus- instruktorka tańca. Zajęcia dały możliwość uczniom poznania różnych technik tanecznych, udoskonalenia swoich umiejętności i warsztatu tanecznego. Oferta była na prawdę szeroka. Zainteresowanie warsztatami było bardzo duże wśród dzieci.

taniec2

taniec22

                                                                                     A.Żak, M. Krochmal-Gościniewicz, J. Szlęzak

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj330
WczorajWczoraj517
W tym tygodniuW tym tygodniu12164
W tym miesiącuW tym miesiącu50222
DotychczasDotychczas1091737

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.