„Wieńce, skoki i omyki, czyli CIETRZEW w szkole”

16 grudnia do naszej szkoły przybyli członkowie Koła Łowieckiego „Cietrzew” w ramach organizowanej w tym roku w szkole akcji „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Uczniowie klas szóstych oraz jednej klasy trzeciej zebrali się w sali gimnastycznej, w której czekało na nich trzech panów w mundurach - Witold Rosa, Jan Lorek i Dariusz Ziarnik.

Aby po myśliwsku otworzyć spotkanie, pan Lorek zagrał na rogu sygnał zbiórki. Następnie zaproszeni goście bardzo ciekawie i wyczerpująco opowiadali o życiu leśnych zwierząt, przedstawiając równocześnie prezentację, dzięki której dzieci mogły bliżej poznać dziką zwierzynę, jak i zaznajomić się z sławkowskim obszarem myśliwskim. Wszyscy uczniowie słuchali bardzo uważnie i dlatego pewnie nie mieli większych trudności z rozwiązywaniem quizu, jaki przygotowali dla nich goście, choć trzeba przyznać, że niektóre pytania były dość trudne. Wygrała klasa 6b, nieznacznie wyprzedzając pozostałych.

Myśliwi przywieźli ze sobą także trofea zwierząt, wśród których największą uwagę przyciągał wspaniały jeleń z pięknym, masywnym porożem. Biała kuna, dwie sarny, rodzina lisków, tchórze i dzik również budziły we wszystkich podziw. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli podejść do eksponatów i obejrzeć je z bliska a nawet pogłaskać.

Prelekcja bardzo się wszystkim podobała, czego dowodem były gromkie oklaski i pytania o to, czy panowie jeszcze odwiedzą naszą szkołę. Uczniowie klasy trzeciej w ramach podziękowań wręczyli gościom własnoręcznie przez siebie wykonane zielniki.

Uczestnicy spotkania, uczniowie klasy 6b

Zdjęcia w galerii

Nasi Partnerzy

 ko logo bip logo 2 blk herb Slawkowa blk men  LOGO pppp

Statystyki

DzisiajDzisiaj2469
WczorajWczoraj2808
W tym tygodniuW tym tygodniu8108
W tym miesiącuW tym miesiącu13795
DotychczasDotychczas2328301

Wydarzenia

info :
Nie znaleziono opublikowanego łącza do komponentu iCagenda!
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt

home

Szkoła Podstawowa im. Jana Baranowskiego w Sławkowie
ul. Browarna 55
41-260 Sławków

phone

tel: 32 29 31 039
fax: 32 26 09 856

email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.